Srpen 2018

Nahradí Soy Lunu nový latinskoamerický seriál?!

26. srpna 2018 v 23:13 | Harry |  Zajímavosti
Minulý pátek se v Latinské Americe zakončil po 3 sériích populární příběh Luny Valente a jejích přátel. Latinskoamerický Disney Channel na nic nečekal a hned pár dní na to, konkrétně toto úterý 22. srpna, zveřejnil na youtube kanále DisneyChannelaLA první oficiální teaser k novému seriálu, o kterém se už delší dobu spekulovalo. Fanoušci ze sebe ještě nestihli oklepat emoce z konce seriálu Soy Luna a už se dozvěděli, že ho nahradí nový. A jak se bude jmenovat? Už pár měsíců se spekulovalo o seriálu, který měl údajně nést název "Es Aillen", no nakonec se potvrdilo, že to byly opravdu jen spekulace, neboť nový seriál z produkce Disney Channel Latinská Amerika ponese název "Bia".

Jakmile se fanoušci dozvěděli o novém seriálu, spustila se na sociálních sítích vlna negativních komentářů, že Soy Lunu nic nenahradí a že chtějí další sérii. Pokud si ale pamatujete, tak úplně stejná reakce přišla přesně před třemi lety, když po konci Violetty oznámili Soy Lunu a ta se nakonec stala snad ještě oblíbenější. Proto si myslím, že tahle počáteční averze po nějaké době opadne a Bia si své fanoušky určitě najde. Přeci jenom to bude seriál z produkce Latinské Ameriky, která už s 2 seriály oslavila úspěchy po celém světě, tak nevím, proč by se nemohla historie opakovat i po třetí. Určitě nesouhlasím s lidmi, kteří nový seriál předem odsuzují, všechno by mělo dostat šanci. Co víc, televizní produkce se musí někam posouvat, takže to nejde brát jako nějakou náhradu. :)

A jak by měl podle prvním informací seriál vypadat? Seriál by měl sledovat příběh skupiny mladých umělců online obsahu, kteří vnímají technologie jako zbůsob bytí: aktuální, expresivní, skutečný a propojený. Pro vytvoření svého obsahu rozvíjejí a sdílejí svůj talent v "El Fundom", místě, ve kterém se schází a čerpají inspiraci a kde se vytvářejí nová přátelství, kde budou čelit nepřátelům a zažívat velké lásky. Seriál by měl opět obsahovat hudební momenty a to nejen ve španělštině, ale i v portugalštině. Seriál bude obsahovat mezinárodní obsazení v čele s brazilskou herečkou Isabelou Souzou, španělským hercem Juliem Peñou, mexickou herečkou Andreou de Albou a argentinským hercem Guidem Messinou. V seriálu se objeví i dva herci ze 3. série Soy Luny a to Jandino (Eric) a Esteban Velázquez (Michel), dále například Agustina Palma, kterou můžete znám z argentinského seriálu Jedenáctka a nebo italská herečka Giulia Guerrini, která je zase známá z italského seriálu Alex & Co. Byla už zveřejněna i společná fotka hlavního obsazení, které na první pohled vypadá starší, než třeba v Soy Luně, takže by možná seriál mohl být cíleně pro vyšší věkovou kategorii.


Premiéra seriálu je naplánovaná na rok 2019, předpokládám, že když byl první teaser zveřejněn už teď, tak začne někdy na jaře. K nám by se teoreticky mohl dostat na podzim 2019, ale nebudeme předbíhat. Nějak více se o tento seriál na blogu zajímat nebudu, článek jsem napsal spíš proto, že je tu určitá spojistost se Soy Lunou. Rozhodně třeba neplánuji o tomto seriálu na blogu psát, protože v době, kdy se u nás bude vysílat (jestli vůbec bude), tak já, pokud všechno dobře dopadne, budu nastupovat na vysokou a blog stejně budu muset ukončit. I tak by se mi třetí téma začínat nechtělo.
Abych to už nějak ukončil, takhle dlouhý článek jsem rozhodně neplánoval :D Určitě mi napište, co si o novém seriálu myslíte, jak se vám líbí obsazení a jestli se na něj po skončení Soy Luny třeba plánujete dívat. Uvidíme, co si pro nás latinskoamerický Disney Channel připravil tentokrát! :) Teď už zmíněný teaser:


#SoyLunaPorSiempre

24. srpna 2018 v 0:25 | Harry |  Soy Luna - Novinky
Datum minulého pátku, 17. srpna 2018, se tučně zapsalo do historie seriálu Soy Luna, neboť v Latinské Americe po 2 letech, 5 měsících a 3 dnech definitivně skončilo jeho vysílání. Je neuvěřitelné, jak čas rychle letí, je to jako před měsícem, kdy jsem psal velmi podobný článek po poslední epizodě Violetty a nyní ho po 3 letech píši i o Soy Luně, seriálu, který byl nazýván jako nástupce Violetty, zpočátku byl spoustou lidí odsuzován, ale nakonec se stal snad ještě větším hitem, než jeho předchůdce. Soy Luna přinesla další napínavý příběh z krásného prostředí Latinské Ameriky, spoustu nových postav, vyjímečných charakterů, chytlavých písní, ale hlavně něco úplně nového, co inspirovalo spoustu dětí po celém světě - vášeň pro bruslení. Láska, nenávist, radost, smutek, hudba, přátelství, intriky, napětí, to všechno bylo součástí každé epizody. Poznali jsme nejen seriálové postavy, ale díky různým videům i jejich představitele, kteří se stali pro fanoušky idoly a tři obrovská světová turné jim dala možnost spatřit svoje oblíbené tváře naživo.

V pátek se po 220 epizodách (3. série jich obsahuje pouze 60) příběh postav uzavřel. Jaká ale poslední epizoda Soy Luny byla, vám neřeknu, protože jsem jí zatím neviděl a plánuji se na ní podívat až s českým dabingem. Já se totiž na seriál dívám společně se sestrou, která neumí španělsky a nemá ráda, když už vím dopředu, co se v něm stane. Proto vám tady nemůžu líčit, jaká vlastně závěrečná epizoda byla a jak se mi líbila, ale viděl jsem nějaké fotky a jak znám tvůrce seriálu, jsem si jistý, že byla určitě nezapomenutelná a plná emocí. Ono je možná dobře, že jsem ji neviděl, aspoň nic neprozradím těm, kteří také čekají na český dabing! :)

Hned po posledním dílu si pro nás tvůrci připravili 25-minutový speciál v podobě dokumentu Soy Luna: The Journey. V podstatě se jedná o to samé, jako u Violetty, jen s tím rozdílem, že film není proložen vystoupeními z turné. Opět se zde každý herec rozpovídal o své cestě seriálem, o zážitcích z natáčení, o tom, co jim Soy Luna dala, můžete zde vidět záběry z natáčení, z castingů, z turné nebo fotky herců, když byli malí. Tento speciál už jsem viděl a můžu vám ho vřele doporučit, je moc hezky zpracovaný, je v něm plno zajímavých záběrů, informací a stejně jako u Violetty je velmi emotivní. Určitě se na Soy Luna: The Journey podívejte, nijak to nespoileruje 3. sérii a stojí za to!!!
K tomu navíc na Youtube kanál DisneyChannelLA nyní postupně zveřejňují videa, ve kterých se každý herec zvlášť rozpovídá o sobě a své cestě seriálem, což rovněž doporučuji! :)


I když teď fanoušci v Latinské Americe prožívají chvíle plné emocí i smutku, my myslím nemusí ještě truchlit, protože máme celou 3. sérii před sebou. A kdy vlastně u nás odstartuje? V pondělí vyšel program pro září a potvrdil, že první měsíc školy se nové série nedočkáme. Bude to tedy nejdříve v říjnu a nejvíce se nabízí datum 15. října. V září totiž nadále poběží reprízy 2. série, které jsou teprve u epizody 45 a měly by trvat až do pátku 12. října. V pondělí patnáctého by tedy teoreticky mohla 3. série začít a napovídá tomu i fakt, že na tento den je premiéra ohlášena pro Polsko, kde i 2. série začínala ve stejný den, jako u nás. Všechno se ale dozvíme snad začátkem září. To je pro dnešní delší článek všechno. Pokud vás trápí konec Soy Luny, pamatujte si, že všechno jednou musí skončit a nejlepší je, když to skončí jako v případě Soy Luny, tedy v tom NEJLEPŠÍM. Soy Luna se stejně zatím nevytratí, neboť až do konce října bude v Americe část seriálové party stále koncertovat. Nezapomeňte, že na sociálních sítích běží hashtag #SoyLunaPorSiempre! :)

Shrnující video Soy Luny (obsahuje záběry z 3. série)

Soy Luna - Face to Face: Valentina a Ámbar

21. srpna 2018 v 15:28 | Harry |  Soy Luna - Face to Face

Dnes tu máme konečně ze série Face to Face video, po kterém jste se nejvíce ptali a na které jste se nejvíce těšili. Není divu, Valentina Zenere a její postava Ámbar ho ztvárnily opravdu skvěle! Je to podle mě jedno z nejoriginálnějších videí z této série, ve kterém se například dozvíte, jestli se Ámbar někdy doopravdy zamilovala a nebo jestli mají Vale a Ámbar vůbec něco společného. Užijte si tolik očekávaný překlad! :)


Soy Luna - Face to Face: Michael a Simón

11. srpna 2018 v 15:00 | Harry |  Soy Luna - Face to Face

Další v pořadí v sérii Face to Face je seriálový Simón, který si popovídal se svým představitelem, mexickým hercem, Michaelem Rondou. V rozhovoru padly velmi zajímavé otázky, díky kterým můžeme lépe poznat jak Simónovu, tak Michaelovu osobnost a zjistit, že jsou si velmi podobní. Užijte si video!

Další video čekejte až nejdříve za týden z důvodu mé nepřítomnosti.

Soy Luna - Face to Face: Chiara a Yam

7. srpna 2018 v 20:23 | Harry |  Soy Luna - Face to Face

Také rozhovor mezi Chiarou Parravicini a její seriálovou postavou Yam patří v sérii Face to Face mezi ty nejdelší a podle mého názoru i nejzajímavější. Ve videu se například dozvíte, jak to mají holky s nervozitou, když vystupují na jevišti a rozpovídají se také o vztahu Yam a Ramira. Určitě si video nenechte ujít, pro vás jako vždy s českými titulky!


Soy Luna - Face to Face: Jorge a Ramiro

5. srpna 2018 v 20:01 | Harry |  Soy Luna - Face to Face

Série Face to Face samozřejmě nezapomněla i na seriálového Ramira a jeho představitele Jorgeho Lopéze. Tohle video patří mezi ty nejdelší a kluci ho zpracovali velmi zajímavě a vtipně. Dozvíte se v něm například, koho by si Ramiro vybral, kdyby mohl být na jeden den někým jiným. Přiznám se, že tohle video mi zatím dalo nejvéce zabrat, občas nebylo vůbec jednoduché porozumět Jorgeho chilskému přízvuku a proto jsem video překládal na třikrát. Proto doufám, že se vám bude líbit! :)


Co nového na blogu?

1. srpna 2018 v 21:30 | Harry |  Blog
Dneska máme datum 1. srpna, prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny a proto je na čase to tady na blogu trošku oživit. Během prázdnin zatím na blogu vycházejí pouze videa ze série Face to Face a proto mě napadlo, že bychom mohli uskutečnit další projekt, abychom se po zbytek léta zabavili. Mátu hned dvě možnosti. Možná si vzpomínáte, že přesně před rokem tady byl projekt The Best of Soy Luna - Season 1, ve kterém jste hlasovali o tom nejlepším z 1. série seriálu v různých kategoriích, jako například Nejoblíbenější seriálová postava, Nejlepší herecký výkon a další. Napadlo mě, že bych mohl letos zorganizovat něco velmi podobného, jen ze 2. série.

Další možnost není z mojí hlavy, ale tahle myšlenka mi přišla jako otázka na ask od někoho z vás a velmi mě zaujala. Jednalo by se o kvíz z obou sérií Soy Luny, který bych pro vás vymyslel. Je jen na vás, co si vyberete, The Best of Soy Luna - Season 2 by byl projekt delší, ale zase velmi podobný tomu loňskému, kvíz by byl sice kratší projekt, ale je pravda, že tu už žádný dlouho nebyl a myslím, že by vás mohl více zabavit. Byl bych moc rád, kdyby jste se k obou možnostem nějak vyjádřili, ať už prostřednictvím hlasování v celém článku nebo se můžete rozepsat do komentářů. Pokud bude zájem, rád pro vás něco přichystám! :)

Ještě tu mám jeden nápad na projekt, který se nevztahuje k předešlým dvoum odstavcům. Nedávno jsem si koupil knihu Jsem Karol Sevilla, která mě moc zaujala a napadlo mě, že bych z ní mohl na blog přidávat útržky. Nevím ale, kolik z vás třeba knihu doma má a jestli by to vůbec mělo smysl. Pro ty z vás, kteří ale knížku nemáte, by to myslím mohl být zajímavý projekt, který vás třeba k její koupi navnadí. K tomuto nápadu se také prosím vyjádřete do komentářů, ať vím, na čem jsem. To je z dnešního informačního článku vše, užívejte si tropických letních dní! :)